Technologia produkcji drzwi oraz ościeżnic, potocznie zwanych futrynami, rozwija się jak wiele innych dziedzin w budownictwie. Nie dziwi zatem, że co jakiś czas na polski rynek trafiają różnego rodzaju nowości, które przez swoje nowatorstwo mogą wywoływać sceptyczne podejście klientów. Tak też dzieje się w przypadku najnowszej propozycji drzwi ukrytych montowanych na plastikowej ościeżnicy. Czy plastikowa ościeżnica nadaje się do drzwi wewnętrznych? Czy zapewni im stabilność?

Krótko odpowiadając na to pytanie, można sformułować odpowiedź: tak, plastikowa ościeżnica spełnia swe zadanie i nie stanowi zagrożenia dla użytkowania drzwi.

Zastanówmy się jednak, czy aby na pewno każda plastikowa ościeżnica będzie miała te same właściwości, co jej aluminiowe odpowiedniki? Tutaj zdecydowanie odpowiedź będzie przecząca. Najwyższy standard może zagwarantować jedynie ościeżnica PVC stworzona z tego samego materiału, który od dawna użytkuje się w budownictwie np. do produkcji rur kanalizacyjnych lub okien(!). Jeśli producent drzwi nie informuje o tym, że jest to PVC, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że użyta przez niego mieszanka może wykazywać się gorszymi właściwościami.

 

 

Poniżej odpowiadamy na kilka najczęściej pojawiających się wątpliwości.

 

Czy plastikowa ościeżnica PVC nie pęknie podczas montażu?

Ościeżnica z tworzywa PVC została przygotowana z myślą o montażu. I tak samo, jak w przypadku ościeżnicy aluminiowej brak umiejętności montowania ościeżnic (niezależnie od tworzywa) dedykowanych drzwiom ukrytym może pogorszyć jej właściwości. Mimo to ościeżnica ta nie powinna pęknąć.

 

Czy plastikowa ościeżnica PVC zapewni drzwiom stabilność?

Tak, podobnie do ościeżnicy aluminiowej, jeśli tylko zostanie prawidłowo zamontowana oraz zostaną odpowiednio wyregulowane zawiasy.

 

Czy mogę wstawić dowolne drzwi do ościeżnicy plastikowej PVC?

Nie, podobnie jak w przypadku ościeżnic aluminiowych skrzydła drzwiowe są dedykowane. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem jest zakup skrzydła w komplecie z ościeżnicą PVC.

 

Jak wykończyć plastikową ościeżnicę PVC?

Podobnie jak w przypadku ościeżnicy aluminiowej, która została uprzednio zagruntowana, ościeżnicę z tworzywa PVC można malować po odtłuszczeniu jej powierzchni. Zaletą tego rozwiązania jest to, że nie trzeba jej wcześniej zagruntowywać, co sprawia, że niezależnie od koloru, w jakim pierwotnie ją kupiliśmy, możemy ją ponownie pomalować na dowolną barwę!

 

Czy plastikowa ościeżnica PVC jest bezpiecznym rozwiązaniem?

Tak, i tutaj za przykład podamy ponownie okna PVC, których bezpieczeństwa nikt nie kwestionuje.

 

Aluminiowa ościeżnica jest droższa, więc na pewno lepsza!

Na cenę końcową produktu w głównej mierze wpływa cena surowca. Cena końcowa jednak nie wpływa na właściwości produktu. W przypadku ościeżnic plastikowych PVC mamy do czynienia z innowacyjnym i budżetowym rozwiązaniem.

 

Czy posiadacie w swojej ofercie drzwi ukryte z ościeżnicą PCV?

Tak, od niedawna posiadamy w swojej ofercie sprawdzony zestaw drzwi ukrytych NEXTDOOR Sofia produkowany przez polskiego producenta, co zapewnia gwarancje jakości produktu! Drzwi dostępne są w wersji surowej (do pomalowania farbami ściennymi) oraz w wersji kolorowej: białej, czarnej, antracytowej, szarej!